Sensommertur til Kistefos museum

Nittedal kunstforening ønsker alle våre medlemmer velkommen til vår sensommertur som i år går til Kistefos museum. I dag består det av en imponerende skulpturpark, to kunstgallerier og et industrimuseum.

Kunsten:

The Twist

Signaturbygget the Twist er et galleri, en bro og en skulptur i seg selv. The Twist er tegnet av de danske
arkitektene i BIG – Bjarke Ingels Group og er et helt unikt utstillingslokale med varierte lyskilder og utsikt over Randselva. Galleriet vrir seg på midten i en skulpturell form og formelig svever i et 60 meter langt spenn.

Skulpturparken
Skulpturene dukker opp som overraskelsesmomenter plassert i de naturskjønne omgivelsene.

«Come out»
For første gang vises et større utvalg verk fra Christen Sveaas’ private kunstsamling « Come Out» i et norsk museum, dette i The Twist.


«Flowers in the Attic» av den svenske kunstnerduoen Nathalie Djurberg og Hans Berg vises i Nybruket Galleri.

Noen av skulpturene: